2022 en kolay örgü modelleri! Yeni başlayanlar için pratik örgü modelleri

Kış aylarında yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında örgü örmek geliyor. Çeyiz sandığınıza sizden bir parça eklemek hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz örgüyü öğrenmeye yeni başlıyorsanız size muhteşem bir haberimiz var. Haroşadan pirince, rende örgüden zincir örgüye kadar pratik yöntemlerin nasıl yapıldığını araştırdık. İşte örgü örmeyi öğrenmek isteyenler için pratik örgü modelleri:

Kış mevsiminde en çok sevilen hobilerin başında örgü gelmektedir. Örgü bilmeyen kadınlar, örgü örneklerine bakarak örgü örmeyi öğreniyor. Salaş, rahat, uzun ve sıcak tutan hırka ve kazaklar bu sene olan de trendler arasında yerini alıyor. Genellikle bahar ve kış aylarında, yelek örgüsü yapımı çok tercih ediliyor. Yelek, kazak bebek hırkası gibi örülen örgüler, çeşitli boncuk, düğme ve kurdelelerle süslemesi tamamlanıyor. Son trendleri yakalayarak örgü örmeye başlamak, ev kadınları için yeni uğraşlardan biridir. Daha önce hiç örgü örmeyi denemediyseniz ve örgü öğrenmeyi istiyorsanız mutlaka kolay örneklerden başlamalı hatta işe pratik bir atkı yaparak adım atabilirsiniz. Hazırladığımız bu yazıda yeni başlayanlara özel 3 farklı örneğin ayrıntılı anlatımını ve adım adı yapım aşamasını derledik.

En kolay ponpon nasıl yapılır? Evde kolayca örgü ponponu yapımı...İLİŞKİLİ HABEREn kolay ponpon nasıl yapılır? Evde kolayca örgü ponponu yapımı...

EN KOLAY ÖRGÜ: HAROŞA ÖRGÜ 

En kolay haroşo nasıl örülür

En kolay haroşo nasıl örülür

Haroşa örgü tekniği en kolay örme teknikleri arasında yer alır. Yeni başlayacak olanların ilk öğrenmesi gereken model olan haroşa ile genellikle atkı, boyunluk veya şapka örülür. Orta kalınlıkta yün bir ip ve 5,5 ila 6,5 arasında değişen şişler ile kolayca örmeyi öğrenebilirsiniz. Her iki taraftan örgü modeli olarak denilen haroşa modelini yapmak için 25 tane ilmek alıp, iki düz bir ters şekilde örün.

PİRİNÇ ÖRGÜ

Haroşa örneği nasıl yapılır

Haroşa örneği nasıl yapılır

Haroşa modelini örmeyi öğrendikten sonra pirinç örgü sizlere daha kolay gelecektir. Pirinç örgüde yün iki taraftan da aynı modelde görünür. Bunun için örgünün tersine düz, düz tarafına ise de ters örgü örmek gerekir.  Genellikle hırka, süveter gibi örgü işlerinde kullan pirinç, bir ilmek düz, bir ilmek ters olarak sıra sonuna kadar devam edin. Daha sonra 2. turda 1 ilmek ters 1 ilmek düz olarak yapın. Mantık olarak düz ilmeğin üzerine bir sonraki turda ters ilmek gelecek şekilde.

RENDE ÖRGÜ

Örgü nasıl yapılır

Örgü nasıl yapılır

Yapacağınız atkı ya da yeleklere model koymak ve hoş görünmesini istiyorsanız rende örgüyü deneyebilirsiniz. Yapılışı çok basit olan rende örgü, kenar ilmeği almadan ilk sırayı düz olarak şekilde örerek başlayın.

Rende örgü modeli nasıl örülür

Rende örgü modeli nasıl örülür

  • Ardından örgünün ters sırasında 2 ilmek olarak ters örün. Şişe 1 kez ipi dolayıp, tekrar iki ilmek ters şekilde örün.
  • Doladığınız ilmeği önündeki 2 ilmeğin üzerinden geçirin. Sırasın sonuna kadar aynı işlemi uyguladıktan sonra üçüncü sırayı düz olarak örün.
  • Bir üst sırada ise 4 ilmek ters örün. Şişe 1 defa ipi dolayıp, 2 ilmek ters örüp doladığınız ilmeği üzerinden geçirin.
  • Sonra sonuna kadar 2 ilmek ters 1 dola,2 ters doladığın ilmeği üzerinden geçirerek devam edin. Dikkat etmeniz gereken tek detay model 4 turdan oluşuyor. 

En kolay örgü modelleri

En kolay örgü modelleri

2022'nin en gözde trendi Triko ikili takımlar

İLİŞKİLİ HABER

2022'nin en gözde trendi Triko ikili takımlar
Evde en güzel tavuklu hamburger nasıl yapılır? Tavuk burger tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Evde en güzel tavuklu hamburger nasıl yapılır? Tavuk burger tarifi
Alçak tavanlı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Alçak tavanlı evlerde boya seçimi nasıl olmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Alçak tavanlı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Alçak tavanlı evlerde boya seçimi nasıl olmalı?

BİR YORUM YAPIN 0