Yoğurdun sulanmaması için ne yapılmalıdır?

14 Kasım 2019, 08:10
Yoğurdun sulanmaması için ne yapılmalıdır?

Yoğurdun üzerinde biriken sarımsı renkteki su sağlık için oldukça faydalıdır ve kilo vermenize yardımcı olur. Ancak yoğurdu tüketirken çoğumuz sulanmasını istemeyiz. İşte, yoğurdun sulanmaması için yapmanız gerekenler...

Yoğurt mide sisteminin iyi çalışmasına faydalı bir besindir. Uyumadan önce veya uyandıktan sonra yemeniz ile vücudunuzun arınmasına yardımcı olabilirsiniz. Yoğurdun suyu da faydalıdır ancak yoğurdun çabuk tükenmesine neden olabilir. Bu nedenle yoğurdun sulanmasına çok fazla rağbet olduğu söylenemez. Yoğurdun sulanmamasına karşı alınan tedbirler neler olmalıdır? Yoğurdun sulanmasına nasıl engel olunur? Haberin içeriği için sayfamızı takip ediniz.

Yoğurdun sulanmaması için ne yapılır?

YOĞURDUN SULANMAMASI İÇİN YÖNTEMLER

- Yoğurdu sallar hareketlerle çok fazla harekete maruz bırakmayınız. Sallanan yoğurt kabı sulanmaya meyillidir. Bu nedenle taşırken dikkat edilir.

Yoğurdun sulanmasını önleyecek yöntemler

- Yoğurdu alırken metal, gümüş veya plastik kaşık kullanmayınız. O yapıda malzemeler yoğurdu sulandırabilir. Tahta kaşık değdirerek yoğurt kullanmanız tavsiye edilir.

Yoğurdun sulanmasını önleyecek yöntemler

- Yoğurdu kullanacağınız sıralarda yüzeyinden sıyırarak alınız. Diklemesine alıp boşluk bırakırsanız yoğurt çabuk sulanacaktır. Boşluk açıldıysa bile yoğurt takviyesi yaparak kapatınız.

Yoğurdun sulanmasını önleyecek yöntemler

- Yoğurdu kapatmadan önce havlu kağıdı kapağın arasına sıkıştırınız. Havlu kağıt sayesinde yoğurdun sulanmasına engel olabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
8 Yorum Var
 • kafkasyalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Tahta kaşığı buluruzda gerçek yoğurt anca evde mayalarsan.Hakiki yoğurt bulmak mesele derim.Ben onu bunu bilmem yoğurt sulanmıyorsa asıl sorun o derim.Her şeyi şifa be mübarekler.Sulansınki böbrek hastaları suyunu içsin taş düşürenler tbiiki midesinde rahatsızlık olanlar müstesna
  Cevapla
 • Uzm.Dr. 2 yıl önce Şikayet Et
  Yoğurdun yeşil suyunda yüksek miktarda niacin bulunur ki, kolesterol düşürücü doğal bir vitamindir. Sakın atmayın.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  doğal yoğurdu bulursak tahtayı saplarız emin olun :) ama doğalı kalmadı
  Cevapla
 • Murat 2 yıl önce Şikayet Et
  İlyas arkadaş evimizde endrüstriyel sütle mi yapalım..?
 • İlyas 2 yıl önce Şikayet Et
  Evinde yap kardeşim. Biz yıllardır evde yapıyoruz.
 • Şerife 2 yıl önce Şikayet Et
  Kağıt havlu kimyasal yükü Üzerine kapatırsanız doğal yoğurt olur kimyasal yoğurt. Bırakın yoğurt sulansın. Yoğurtun herşeyi şifa.
  Cevapla
 • osmanlı torun 2 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle! tebrikler.
 • İlyas 2 yıl önce Şikayet Et
  Aynen.
Yorumların Tümünü Okuyun