Bayramdan sonra evde pratik bir temizlik uygulamak için yapılması gereken bazı yöntemler vardır. Fazla misafir ve kalabalıktan dolayı ortaya saçılan yemek ve benzeri partiküllerinin temizlenmesi gerekmektedir. Peki, bayramdan sonra pratik ev temizliği nasıl yapılmalıdır? İşte, yanıtlar...

Bayramdan önce ev temizliği yapıldığı gibi bayramdan sonra da ev temizliğinin üzerinden geçilmesi gerekmektedir. Derinlemesine yapılan bayram temizliğinin ardından belli başlı temizlik rötuşları yapılmalıdır. Yorucu olmayacak şekilde ev temizliği nasıl yapılmalıdır? Ev içerisinde hangi yerler temizlenmelidir? Evde ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir? haberimizin için linkimize tıklayın. Pratik bir bayram sonrası temizliği için haberimizin içeriğine göz atınız...

Ev temizliği

BAYRAM SONRASI TEMİZLİK NASIL YAPILIR?

- Bayramda aktif kullanılan banyo ve tuvalet alanlarının hijyenine önem verilmelidir. Temizliğe banyo ve tuvaletten başlayınız.

- Banyo ve tuvalette yoğun Arap sabunu ve çamaşır suyu kullanmayı ihmal etmeyiniz. Kişisel bir yer olduğu için bu temizlik ürünleri mikrobu yok edecektir. Kokulu bir temizlik için buraya bu karışımı banyo veya tuvaletin alanına döküp yaklaşık 5 dakika bekletiniz daha sonra derinlemesine temizlik yapınız.

- Bayramda salon ve oturma odaları yoğun kullanım alanlarından bir diğeridir. Bu nedenle salon ve oturma odasının halılarını bir tur olmak üzere elektrik süpürgesinden geçiriniz. Tozlarını toz püskül yardımı ile alabilirsiniz. Toz püskül kullanımına ilişkin haberimiz için linke tıklayın.

- Mutfakta bayram boyunca yapılan kızartma yağlarının etrafa sıçraması olası bir durumdur. Bu nedenle tezgah, duvar ve zemin temizliğine önem veriniz. Kavurma gibi et kokuları için çeşitli kokulu mumları mutfakta yakınız. Kokulu mumlar, kötü kokulara engel olmaktadır. Bulaşıkları göz önünde bulundurmak yerine bulaşık makinesinde tutunuz.

- En son temizlik adımı yatak odasındadır. Bayram sonrası derinlemesine bir temizlik yapmanıza gerek olmayacaktır. Yalnızca görünen tozları alabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Yaz aylarında ev temizliği nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 0