Uskumru balığı en kolay nasıl ayıklanır?

29 Şubat 2020, 08:10
Uskumru balığı en kolay nasıl ayıklanır?

Uskumru balığının içinde bulunan enzimlerle hafıza güçlendirdiği uzmanlar tarafından bilinmektedir. Yapısında kalsiyum, fosfor, potasyum, selenyum ve magnezyum mineralleri yüksek miktarda bulunan uskumruyu ayıklarken nelere dikkat edilmelidir? Uskumru nasıl ayıklanır? İşte, Uskumru ayıklamanın pratik önerileri...

Bazı balıkların baş kısmında bulunan vitaminden çoğu kişi mahrum kalmaktadır. Bunun nedeni ise ayıklama sırasında baş kısmının kesilip ayrılmasından meydana gelmektedir. Her balık gibi uskumru ayıklarken de en fazla sorulan soru baş kısmın atılıp atılmayacağı olmuştur. Bu konuda sizleri vitaminden mahrum bırakmıyor, hücreleri koruyan ve yaşlanmayı geciktiren uskumru balığını nasıl ayıklamanız gerektiği ile alakalı önemli detayları sizlerle paylaşıyoruz...

USKUMRU BALIĞI NASIL PİŞİRİLİR? EN KOLAY PİŞİRME TEKNİĞİ 

Uskumru nasıl ayıklanır?

USKUMRU NASIL AYIKLANIR? USKUMRU AYIKLAMANIN YÖNTEMİ NEDİR?

Uskumru balığının pulu olmadığı için bıçak yardımıyla derisinin üzeri hafifçe tıraşlanır ve kaygan sıvımsı yapı ortadan kaldırılır. Her iki tarafı da aynı şekilde yapınız.

Uskumru nasıl ayıklanır?

Bıçak yardımıyla baş bölgesinden aşağıya doğru karnı ikiye yarılır karnındaki pislikler dışarı çıkarılır. 

Uskumru nasıl ayıklanır?

Uskumru ayıklarken en önemli püf nokta; balığa fazla dilimleme yapmamaktır. Fazla dilimlenirse kızartma sırasında dağılacaktır.

Palamut'un kafa kısmı kesilirken uskumrunun kafa kısmını kesmenize gerek olmayacaktır. Kafa ile birlikte kızartılır.

Palamut balığını ayıklamanın pratik önerilerini okumak için tıklayın...

Uskumrunun içerisinde havyar bulunuyorsa kenara ayırıp ayrıca havyarı pişirebilirsiniz. Karnındaki pislikler alındıktan sonra içerisindeki siyah yüzey bıçak yardımıyla sıyrılarak parlak yüzey ortaya çıkarılır. 

Uskumru nasıl ayıklanır?

Parlak yüzey ortaya çıktıktan sonra uskumruları kızartma işlemine geçebilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar