Temizlik yaparken hayat kurtaran doğal ve pratik çözümler nelerdir?

Mutfaktan banyoya hemen her yerde saatlerce çıkmayan lekeleri çıkarmaya çalışmak çok zor iş. Ev temizliğinde; inatçı lekelerden, biriken tozlardan ve kötü kokulardan kurtulmak için birbirinden pratik, çözümlerle temizliği daha kolay hale getirebilirsiniz. İşte temizlik yaparken hayat kurtaracak pratik detaylar...

Evde en çok kirlenen yerlerin başında mutfak ve banyo gelmektedir. Temizlik yaparken banyo için ayrı mutfak bölümü için farklı yöntemler ve malzemeler kullanmak gerekiyor. Doğru yöntemlerle yapacağınız temizlik hem zamandan tasarruf sağlar hem de uygulayacağınız birkaç yöntemle daha az yorucu hale gelebilir. Temizlik yaparken kullanacağınız malzemeler çok önemlidir. Çünkü kirli alanları etkili olan doğal yapacağınız malzemelerle tertemiz yapabilirsiniz. Yoğun hayat koşturmacasında temizliğe fazla zaman ayırmak istemiyorsanız bu pratik bilgiler işinize yarayacak. Hızlı ve etkin sonuç almak için bu basit taktiklerle ve yapacağınız ürünlerle kolay hale getirebilirsiniz. 

Salı günü temizlik nasıl yapılır? Ev temizliğinde işinize yarayacak 5 pratik bilgi!İLİŞKİLİ HABERSalı günü temizlik nasıl yapılır? Ev temizliğinde işinize yarayacak 5 pratik bilgi!

DUVARDA OLUŞAN LEKELERİ DİŞ MACUNUYLA KOLAYCA SİLEBİLİRSİNİZ

duvardaki lekeler nasıl çıkar

duvardaki lekeler nasıl çıkar

Çocuk olan evlerde duvarların çocuklar tarafından boya kalemleriyle çizilmesi en çok annelerin şikayet ettiği durumların başında yer almaktadır. Bu lekeleri kolayca çıkarmak için diş macunundan beze biraz koyup duvardaki lekelerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda ütü tabanında olan yanık lekelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz.

EVDE OLUŞAN KÖTÜ KOKULARI KARBONAT İLE YOK EDİN

fırın nasıl temizlenir

fırın nasıl temizlenir

Banyoda klozetlerin içinde oluşan, mutfak lavabolarında, fırınların içinde, su ısıtıcı, su mataralarının içinde oluşan kötü kokuları yok etmek için; yarım çay bardağı karbonat ve 1 çay bardağı sirkeyi karıştırıp yüzeylere uygulayıp 15 dakika bekletin. Bu yöntemle bütün rahatsız edici kokulardan kolayca kurtulabilirsiniz.

KIYAFAETLERDE OLUŞAN LEKELERDEN KURTULMAK İÇİN BEYAZ SİRKE

beyaz sirke kullanımı

beyaz sirke kullanımı

Beyaz sirke, evin bütün bölümlerinde kullanabileceğiniz ve uygun fiyatıyla da kolaylıkla alabileceğiniz ürünlerin başında yer alıyor.

Kıyafetlerde oluşan, zeminlerinde bulunan lekeleri yok etmek için beyaz sirkeyi 1 bardak suyla karıştırıp leke olan kısımları ovalayıp yarım saat beklettikten sonra durulayın.

ÇOK KOLAY DOĞAL BULAŞIK DETERJANI YAPIMI

temizlik ile ilgili püf noktaları

temizlik ile ilgili püf noktaları

Son dönemlerde artan kimyasal içerikli deterjanlar kullanmak istemiyorsanız çok kolay ve doğal bulaşık deterjanını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bulaşık deterjanı için 2 su bardağı su ve 4 adet limonu dörde bölüp blendırdan geçirin. Daha sonra 1 çay bardağı sirke ve 1 yemek kaşığı tuz ekleyip karıştırın.

Karıştırdıktan sonra kullanıma hazır. 

Banyo temizliği en pratik nasıl yapılır? Banyo temizliğinde zaman kazandıran 8 ipucuİLİŞKİLİ HABERBanyo temizliği en pratik nasıl yapılır? Banyo temizliğinde zaman kazandıran 8 ipucu

ÇOK KOLAY VE DOĞAL YAĞ ÇÖZÜCÜYÜ KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

temizlik ile ilgili püf noktaları

temizlik ile ilgili püf noktaları

Piyasada, doğal içerik olarak satılan temizlik malzemeleri çok pahalı fiyatlardan satışa sunuluyor.

Hem ekonomik hem de sağlıklı yağ çözücü kullanmak için; 1 adet limonun suyu, 2 su bardağı su, yarım çay bardağı sıvı kastil sabununu ve yarım çay kaşığı karbonatı koyup hepsini iyice karıştırarak doğal yağ çözücü elde edebilirsiniz.

Sıvı aktil sabununu aktarlardan temin edebilirsiniz.

BİR YORUM YAPIN 0