Japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır? Mobilyaya yapışan yapıştırıcı nasıl temizlenir?

11 Ocak 2021, 09:11
Japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır? Mobilyaya yapışan yapıştırıcı nasıl temizlenir?

Japon yapıştırıcı birçok yerde kullanılan çok güçlü yapıştırıcılar arasında yer alır. Çok güçlü yapısı olan japon yapıştırıcısını kullanıldığı yüzeylere çok güzel etki eder. Bazen yanlışlıkla mobilyaya ya da bazı yüzeylere yapışabiliyor. Lekeye dönüşen yapıştırıcıları temizlemek vereceğimiz birkaç ipucuyla çok kolay.Detaylar haberimizde:

Evlerimizde, işyerlerinizde birçok malzemenin yapıştırılması için çok sıklıkla kullanılan Japon yapıştırıcılar kullanılan en etkili tutkallar arasında yer alıyor. Porselen, ahşap, deri ve cam gibi daha birçok değişik malzemeyi birleştirme de etkili olan Japon yapıştırıcı yanlış yere yapıştığında temizlemek çok zordur. İçeriğinde yer alan kimyasallardan dolayı halı, kumaş ya da deri üzerine dökülmesi sonucunda ortaya çok zor durumlar çıkabiliyor. Özellikle eşyaları yapıştırırken parmaklara yapışan yapıştırıcıyı çıkarmak uğraştırabilir. Yapıştırıcı problemlerinin gidermek için belli, başlı yöntemler bulunur. İşte bazıları:

 Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar

JAPON YAPIŞTIRICISI NASIL ÇIKARILIR?

Japon yapıştırıcısı, jel Japon yapıştırıcısı ve sprey Japon yapıştırıcısı olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Farklı olsa da Japon yapıştırıcıları çıkarmak için aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Aseton yardımıyla koltuk, ahşap yüzeylerde ayrıca porselen, cam gibi birçok farklı yüzeye yapışan yapıştırıcıları kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Çok etkili olan asetonu mobilyalara zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

 japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır

MOBİLYAYA YA DA ELİNİZE YAPIŞAN JAPON YAPIŞTIRICI NASIL ÇIKAR?

Japon yapıştırıcısı kullanırken bir yere bulaşmaması için dikkatli kullanmak gerekir. Ama ne kadar dikkat edersek edelim yapıştırıcı ellerimize ve istenmeyen yerlere yapışabiliyor. Japon yapıştırıcısını çıkarmak için;

mobilyaya yapışan yapıştırıcı nasıl temizlenir

Bir parça pamuğun üstüne biraz aseton dökün. Daha sonra pamuğu yapıştırıcı dökülen kısma koyun ve üzerine herhangi bir ağırlık yerleştirin. Yerleştirdikten sonra yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin. Yumuşayan yapıştırıcıyı bulunduğu zarar vermeden cüzdanınızda bulunan kartlardan biri yardımıyla kazıyarak kolayca çıkarabilirsiniz.

donan japon yapıştırıcısı nasıl çıkarılır

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar