Tereyağ hem yemeklerde hem de tatlılarda ana ürün olarak kullanılıyor. Girdiği her ürüne lezzet katan tereyağ özellikle hamur işlerinde kullanılırken ölçülü olarak kullanılması gerekir. Mutfaklarda sıklıkla kullanılan tereyağını tarife göre koymak için 100 gram, 125 gram, 150 gram ve 250 gram tereyağı kaç kaşık eder bilmeniz gerekir. Peki 1 yemek kaşığı tereyağı kaç gram? İşte cevaplar:

Ülkemizin her yöresinde yemeklerin olmazsa olmaz lezzetlerinden biri tereyağıdır. Yemekler tereyağı ile pişirildiğinde enfes şahane lezzetler ortaya çıkıyor. İnsan sağılığına faydaları da saymakla bitmeyen tereyağı özellikle doğal olanlarını tercih etmek gerekiyor. En sağlıklı yağ olan ve uzmanların tüketilmesi konusunda tavsiyelerde bulunduğu tereyağının birbirinden farklı kullanım alanları bulunuyor. Ama mutfaklarda kullanırken kafa karışıklığına sebep olan tereyağı tariflerde ölçüsüyle verilir. Verilen tariflerde herkes tarafından merak edilen konu da 1 yemek kaşığı tereyağı kaç gram geldiğidir.

İLİŞKİLİ HABERTereyağı odada mı buzdolabında mı saklanmalı? Tereyağ nasıl saklanır

1 yemek kaşığı tereyağı kaç gram

1 YEMEK KAŞIĞI KAÇ GRAM?

Birçok insan gram üzerinden yemeklere yemek kaşığı ile tereyağı ekliyor. Bu yüzden yemeklere lezzet katan tereyağını aşağıda ifade ettiğimiz gibi yeterli miktarda koyabilirsiniz.

125 gr tereyağı kaç kaşık yapar

- 1 yemek kaşığı tereyağı yaklaşık olarak 14 gram eder.

- 50 gr tereyağı 3,5 yemek kaşığı eder.

- 100 gram tereyağı = 7 yemek kaşığı eder.

- 125 gram tereyağı = 8,5 yemek kaşığı eder.

- 150 gram tereyağı = 10 yemek kaşığı eder.

- 200 gram tereyağı = 14 yemek kaşığı eder.

- 500 gram tereyağı 35 yemek kaşığı eder.

İLİŞKİLİ HABEREvde çiğ sütten tereyağı nasıl yapılır? En kolay tereyağı yapımı

tereyağı nasıl tartılır

BİR YORUM YAPIN 2

yorumcu 7 ay önce

1 dolar kaç TL

Demir Ersoy 1 yıl önce

30 yıl önce köyde tere yağının hayvan yağının dışın da hiçbir yağ yemezdik zeytin yağını dahi çok nadir kullanırdık bir den bire tere yağı hastalık yapıyor diyerek insanları korkuttular sanayi yağının kullanımını arttırdılar hastalıklarda çoğaldı

Toplam 5 beğeni