Son günlerin en çok konuşulan kelimesi covirgin internette de anlamı en çok merak edilen kelimeler arasına girdi. Tüm dünyayı etkisi altına alan 'Covid'in 'Co'su ve 'Virgin' kelimesinden türetilen kelimenin anlamının ne olduğu araştırılıyor. Peki covirgin ne demek? Kimlere covirgin denilecek? İşte covirgin ile ilgili tim merak edilenler....

Bütün dünyada yaklaşık 2 yıldır süren koronavirüs salgınıyla birlikte ortaya çıkan covirgin anlamı herkes tarafından merak ediliyor. 2 yıl boyunca hiçbir belirti göstermeyen ve Covid-19'a yakalanmayanlara sosyal medyada yeni bir isim verildi. Uluslararası bir bilim dergisine göre koronavirüse hiç yakalanmayanlar artık covirgin olarak adlandırılacak. İşte detaylar:

covirgin ne demek

COVİRGİN NE DEMEK?

Koronavirüs salgınıyla birlikte hayatımızda duymadığımız kelimeler duyar olduk. Bunlara son günlerde sosyal medyada çok konuşulan bir kelime daha eklendi. 

Uluslararası bir bilim dergisine göre koronavirüse hiç yakalanmayanlar 'Covirgin' olarak isimlendirilecek. Pandeminin başından bu yana eğer hiç koronavirirüs olmadıysanız artık sizlerde 'Covirginsiniz' demektir.

İLİŞKİLİ HABER

Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2022 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

İLİŞKİLİ HABER

Omicron varyantının belirtileri nelerdir? Omicron'u koronavirüsten ayıran belirtiler ve süreç

İLİŞKİLİ HABER

Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den şoke eden Omicron açıklaması: "Ölümler artabilir"

BİR YORUM YAPIN 0