Gece yoğurt yemek kilo verdiriyor mu?

20 Ocak 2019, 17:25
Gece yoğurt yemek kilo verdiriyor mu?

Gecenin bir vakti gelen atıştırma isteği durduk yere kilo almanıza neden olabilir. Peki zayıflatma özelliğiyle diyet listelerinin vazgeçilmezi olan yoğurdu geceleyin tüketmekte yine aynı şekilde kilo vermeye yardımcı mı? Etkisinin bilimsel olarak kanıtlandığı yoğurdun doğru tüketim şekli ise şöyle:

Sağlığa olan katkıları saymakla bitmeyen yoğurt, hem kalori değeri düşük olması hem de kalsiyum, potasyum ve B12 vitamini bakımından mükemmel besinler arasında yer alır. Pek çok diyet listelerinde yer almasının başlıca sebebi ise tüketildiği zaman açlık hissettirmemesi. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, yoğurt tüketiminin gecenin bir vaktinde gerçekleştirilmesinin etkili olup olmadığıdır. Uzmanlar, bu konuyla ilgili akşam yemeğinden sonra tüketilen gıdaların kilo verme üzerinde olumsuz olduğunu hatta kilo almaya neden olduğunu belirtiyor.

GECE YOĞURT YEMEK NEDEN KİLO YAPAR?

Uyumaya yakın saatlerde tüketilen yiyecekler kilo almaya neden olabilir. Sebebi ise hareket halinde olma imkanının olmamasıdır. Bir şeyler yeme isteğinizi bastıramıyorsanız en azından yoğurt yiyerek kilo almanın önüne geçmeye çalışabilirsiniz. Yoğurt bile gece yendiği zaman kilo almayı tetiklerken diğerlerine oranla bu risk daha azdır.

UYUMADAN NE KADAR ÖNCE YOĞURT YENİLEBİLİR?

Kilo verme gayretinde bulunan kişilerin uyumadan en az 2 saat öncesinde yemek yemeyi bırakmaları ve sonrasında da bedenlerini dinlendirmeleri gerekir. Yoksa az da olsa kalori birikebilir ve bu durumda çeşitli sorunları beraberinde getirebilir. Gecenin bir vakti yoğurt yemek, kilo vermek için pek doğru olmasa da uygulanan sağlıklı diyetlerin içindeki yoğurtlu karışımları tüketmek gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
11 Yorum Var
 • uCube 3 ay önce Şikayet Et
  Bu yorumlar nedir? Arkadaş, güldürdünüz resmen helal size. : )))
  Cevapla
 • zafergülten 3 ay önce Şikayet Et
  yoğurt sadece tok tutar,açlığı bastırır,ama ağır gıdalar yerine açlığı yağsız yoğurtla bastırmak zayıflamaya yardımcı olur.
  Cevapla
 • Yakub 3 ay önce Şikayet Et
  Ağzı kapalı kadınlar görmüştüm doğuda! Bu kadınlar neden ağzını kapatır acaba diye düşünmüştüm. Erkeklerin fazla dikkatini çekmemek için olsa gerek diye düşünüyorum.
  Cevapla
 • Asooo 2 ay önce Şikayet Et
  Ben de doğu luyum ağzı mizi kapatma sebebimiz büyük lere karşı saygı göstergesi yeni evli gelinler kapatır özellikle
 • Vgvv 4 ay önce Şikayet Et
  Bir şey yemek asla kilo geçirmez. Yemeyeceksin bitti.
  Cevapla
 • hoca 4 ay önce Şikayet Et
  Ne isterseniz yiyin, yeter ki yiyin. kilo verirsiniz. Ama sakın aç yatmayın, oruç tutmayın. "Nasıl kilo veririm?" diyen kalmadı: "Ne yersem kilo veririm?" diyorlar. Yiyin-yiyin verirsiniz.
  Cevapla
 • H.Furkan SIRDAŞ 4 ay önce Şikayet Et
  Orucu elbette tutun lakin kilo verme niyetiyle değilde Allah rızası için tutun :)
Yorumların Tümünü Okuyun