Yağ içmek zayıflatır mı? En sağlıklı yağ hangisi?

06 Nisan 2019, 08:40
Yağ içmek zayıflatır mı? En sağlıklı yağ hangisi?

Kilo vermeye yardımcı yağlar arasında en sağlıklı olduğu bilinen meşhur yağlar ile sizde dilediğiniz kiloya kadar düşebilirsiniz. Yaza incecik bir vücutla girmek isterseniz, diyet esnasında tüketebileceğiniz en yararlı yağları ve tüketim şekillerini sizler için derledik. Aspir yağı, çörek otu yağı ve rüşeym yağı ile zayıflama metodu...

Hem sağlığı korumak hem de kolay yoldan hedeflenen kiloya ulaşmak isteyen kadınların diyet esnasında yaptığı yanlışlardan biri de yağları tamamen hayatlarından çıkarmaktır. Zannedilenin tersine yağ kullanımını tamamen engellemek kilo vermeyi de zorlaştıracağı için diyette iken kullanabileceğiniz en sağlıklı yağları sizler için derledik. İşte sağlıklı yağ yöntemleriyle kilo verme yöntemi...

1- ASPİR YAĞI

aspir yağı nedir nasıl kullanılır

Diyetisyenler tarafından zayıflama için önerilen aspir yağı, yağ yakmada ve metabolizma hızlandırmada oldukça etkilidir. İçerisindeki CLA maddesi vücutta yağ depolanmasının önüne geçerek kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Sabahleyin aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilir.

çörek otu yağı nedir nasıl kullanılır

2- ÇÖREK OTU YAĞI

Peygamber Efendimiz (SAV)'in tavsiye ettiği şifalı besinler arasında çörek otunun da yer aldığı biliniyor. Bu nedenle günlük hayatımızdan eksik etmememiz gereken çörek otunun yağı özellikle de baharda saman alerjisi yaşayanlar için şifa kaynağı! Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilen çörek otu yağı açlığı bastıracaktır. 

rüşeym yağı nedir nasıl kullanılır

3- RÜŞEYM YAĞI

Spor yapan kişilerin muhakkak tüketmesi gereken rüşeym yağı A, D ve E vitamini bakımından oldukça kıymetlidir. Bu yağ yaşlanma geciktirici ve yorgunluk alıcı özelliklere sahip olduğundan egzersiz yapan kişiler için çok faydalıdır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar