Ev dekorasyonunda canlı çiçek kullanımı

28 Aralık 2018, 08:49
Ev dekorasyonunda canlı çiçek kullanımı

Birbirinden rengarenk çiçeklerin kendine göre özellikleri ve kokusu vardır. Ev dekorasyonunda dekor için kullanılan çiçekler hem estetik duruş açısından hem de detay olarak ideal bir aksesuar olabilir.

Geçmişten modern zamana kadar her tarz çiçekler evlerde dekorasyonun bir parçası veya şık bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Evde çiçek, bitki ,yeşillik kullanmayı seviyorsanız ama hangi odada hangi tarz çiçekler kullanmanız gerektiği bilmiyorsanız sizlere mevsimleri de göz önüne alarak hangi tarz çiçekleri evinize nasıl dekore edeceğiniz konusunda sizlere bir kaç öneri sunuyoruz.

DEKORASYONDA CANLI ÇİÇEK KULLANIMI:

- Kırmızı, beyaz tasarımlı salon kombini ile kullanabileceğiniz en uygun çiçek modeli beyaz, mor ve pembe güller olacaktır. Mor renk şagi halı ile parlak beyaz orta sehpa oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Duvar rengini de ayrıca mor renge boyayarak salonunuzda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Yatak odası için en naif ve hassas çiçek olarak sizlere yasemin çiçeğini öneriyoruz. Beyaz yatak odasında kullanacağınız beyaz çarşafı ile mobilyaları açık pastel tonlarından seçerseniz dilediğiniz ahengi yatak odanızda yakalayabilirsiniz.

- Lale çiçeğini oturma odasında kullanabilirsiniz. Açık renkli bir koltuk takımı ile lalenin uçuk sarısı tonlarında renkli desenli dokuma halı tercih edebilirsiniz. Aynı tonda renkleri taşıyan koltuk minderleri kullanarak süsleyebilirsiniz.

- Açık pastel yeşili tonlarını mutfakta kullanabilirsiniz. Mutfağın hem ferah gözükmesini sağlayabilir hem de nostaljik bir hava katabilirsiniz. Nostaljik hava katmanıza da en ideal çiçek olarak seçiminizi papatya çiçeğinden yana kullanabilirsiniz. Varaklı mutfak dolapları kullanımı ile istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar