Dekoratif geometrik şekiller

09 Ocak 2019, 07:59
Dekoratif geometrik şekiller

Dekorasyon denince akla şekiller, değişik görseller ve farklı boyutlar akla gelmektedir. Geometrik şekiller bu dekorasyonu içerisinde barındıran ilk ve vazgeçilmez bir trend halini almıştır.

Dairesel masalar, dikdörtgenimsi sehpalar, üçgen dolaplar,kare şeklinde görsel eşyalar gibi bir çok geometrik dekor ev iç mekanında yer alıyor. Mimarların üzerinde çalışmayı sevdiği bu geometrik detaylar sayesinde iç mekanlarda geometrik tasarımların yanı sıra özgün tasarımlarda gün yüzüne çıkıyor. Geometrik dekorlar nasıl dizayn edilir? Haberin ayrıntıları için sayfamıza göz atınız.

geometrik dekor

GEOMETRİK DEKORASYON

L tipi koltuk

- Geometrik dekorasyona en güzel örnek L tipi koltuklardır. Tekli silindir bir koltuk ile kombin yaparak ortama bir ahenk kazandırabilirsiniz. Orta sehpayı da silindir tercih edebilir rengarenk koltuk yastıkları ile ortama canlılık getirebilirsiniz.

dekor stil

- Çizgili siyah perde desenleri geotmetrik düz şekiller için oldukça ideal bir tercih olabilir. Yuvarlak cam orta sehpa kullanımı ile kalabalık bir görünüm olmayacağından kare odaya sahipseniz bu tarzı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

geometrik tasarım

- Yemek masasını geometrik tasarımını dikdörtgen şeklinden yana kullandıysanız mutlaka özel bir sandalye tasarımı seçmelisiniz. Bu sayede tasarım bütünlüğü oluşturabilirsiniz. Kitaplık ve benzeri gibi eşyaları dörtgen veya üçgen şekillerde seçebilir ortama estetik bir duruş kazandırabilirsiniz.

geometrik desenler

- Geometrik kilimler kullanmanız ortamda inanılmaz geometrik bir ahenk oluşturmanızda fayda sağlayacaktır. L tipi beyaz bir koltuk ve dikdörtgen bir orta sehpa kullanarak şekil bütünlüğünü sağlamış olacaksınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Era 1 yıl önce Şikayet Et
    Gözeldir
    Cevapla