Ekim ayının gelişiyle evlerimizde de farklı dekorasyon fikirlerine yer açmaya başladık. Özellikle sonbaharın tam ortasında olduğumuz şu günlerde farklı dokunuşlara yer açabilirsiniz. Peki, ekim ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ekim ayı ev dekorasyonunda nasıl değişiklikler yapılabilir? Sonbahar renkleri nelerdir? Ekim ayı bitkileri nelerdir? İşte merak ettiğiniz her soruyu sizler için yanıtladık...

Ekim ayına "merhaba" dediğimiz şu günlerde sonbaharın serin ve soğuk esintilerini hissetmeye başladık. Havaların soğumasıyla kıyafetlerimizde ve evlerimizde kullandığımız eşyalarda da değişiklikler yapıyoruz. Özellikle sonbaharın gelişi ev dekorasyonunda da kendini göstermeye başladı. Bu noktada daha iç ısıtan ve konforlu alanlar oluşturmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Renk seçiminden, tekstil ürünlerinin dokusuna kadar pek çok şeyde kişisel zevklerinizi sergileyebilirsiniz. Gelin, Ekim ayı ev dekorasyonunda muhteşem dokunuşlar yapmanın yollarını birlikte keşfedelim.

SONBAHAR RENKLERİ NELERDİR?

Yaz aylarında ev dekorasyonunda cıvıl cıvıl ve göz alıcı renkler kullanırken sonbaharın gelişiyle daha sakin ve nötr renklere yönelmekteyiz. Özellikle koyu turuncunun tonları Ekim ayında sıklıkla kullanılmaktadır. Kiremit rengi, tarçın rengi, bordo, toprak tonları ve hardal sarısı evinizde ışıltılı bir bakış açısı yakalamanızı sağlayacaktır.

EKİM AYI BİTKİLERİ NELERDİR?

Sonbaharın evlerde hissedildiği şu günlerde mutfak, salon, balkon ve bahçelerinizde Ekim ayına özel bitkilere ve çiçeklere yer verebilirsiniz. Eşsiz kokuları ve renk cümbüşü oluşturan seçenekleriyle pek çok bitki sonbaharın esintilerini evlere taşımaktadır. 

Bahçelerde ise sonbaharın renklerini çağrıştıran saksı çiçekleriyle zengin ve hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ekim'in durgun ve dinginliğini vurgulayan bu çiçekler evinizin havasını bir anda değiştirecek.

SONBAHARDA TEKSTİL ÜRÜNLERİ NASIL SEÇİLMELİ?

Ekim ayının gelişiyle yaz aylarının aşırı sıcaklarını da rafa kaldırıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde havaların serinlemesiyle koltuklarınızda şal ve battaniyelere yer açabilirsiniz. Sonbahar motiflerinin yer aldığı koltuk şalları ile hem evinizde şıklığı vurgulayabilir hem de konforunuza konfor katabilirsiniz.

SONBAHARDA MUM DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Ev dekorasyonunda her mevsim apayrı bir estetik görünüm şekillendiren mumlar, özellikle sonbahar aylarında harika bir ortam oluşturmaktadır. Ekim ayını vurgulayan tarçın, elma ve çiçek kokularının hakim olduğu mumlarla her alanda hoş bir bakış açısı yakalayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERMumlarla ev nasıl dekore edilir? Mum dekorasyon fikirleri

SONBAHARDA HALI VE KİLİM SEÇİMİ

Yaz mevsiminde özellikle çiçek motiflerinin yer aldığı rengarenk halı ve kilimlerle evimizi dekore ederken; Ekim ayında biraz daha sadeliğe kucak açabiliriz. Turuncu ve toprak tonlarının baskın olduğu kilimler ya da halılar ile evlerimizde sonbaharın gelişini vurgulayabiliriz.

İLİŞKİLİ HABER

2021 yılında en çok tercih edilen çanta modelleri

BİR YORUM YAPIN 0