Eylül ayının gelişiyle ev dekorasyonunda sıcak, sakin ve dingin bir alan oluşturmak isteriz. Peki, eylül ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Eylül ayı ev dekorasyonunda nasıl değişiklikler yapılabilir? İşte merak ettiğiniz her soruyu sizler için yanıtladık...

Eylül ayına "merhaba" dediğimiz şu günlerde yaz mevsime veda ederken sonbaharın samimi atmosferine kucak açıyoruz. Yaz aylarının canlı ve rengarenk dünyasını geride bıraktığımız Eylül ayında, kıyafetlerden kozmetik ürünlerine kadar pek çok alanda değişiklik yapmaktayız. Yaz mevsiminin bitmesiyle yalnızca kişisel anlamda değil evimizde de pek çok farklılığa yöneliyoruz. Özellikle okulların açılmasıyla ev dekorasyonunda işlevselliğin ve konforun ön planda olduğu stilleri daha fazla tercih etmekteyiz. Gelin evimizi Eylül ayına hazırlamanın en kolay ve en doğru yolunu gelin birlikte öğrenelim.

SONBAHAR RENKLERİNE KUCAK AÇIN!

Yaz aylarında ev dekorasyonunda cıvıl cıvıl ve göz alıcı renkler kullanırken sonbaharın gelişiyle daha sakin ve nötr renklere yönelmekteyiz. Özellikle koyu turuncunun tonları Eylül ayında sıklıkla kullanılmaktadır. Kiremit rengi, tarçın rengi, bordo, toprak tonları ve hardal sarısı evinizde ışıltılı bir bakış açısı yakalamanızı sağlayacaktır.

EYLÜL AYINA ÖZEL BİTKİLERE YER VERİN

Sonbahara 'hoşgeldin' dediğimiz şu günlerde mutfak, salon, balkon ve bahçelerinizde Eylül ayına özel bitkilere ve çiçeklere yer verebilirsiniz. Eşsiz kokuları ve renk cümbüşü oluşturan seçenekleriyle pek çok bitki sonbaharın esintilerini evlere taşımaktadır. 

Bahçelerde ise sonbaharın renklerini çağrıştıran saksı çiçekleriyle zengin ve hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Eylül'ün durgun ve dinginliğini vurgulayan bu çiçekler evinizin havasını bir anda değiştirecek.

TEKSTİL ÜRÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPIN!

Eylül ayının gelişiyle yaz aylarının aşırı sıcaklarını da rafa kaldırıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde havaların serinlemesiyle koltuklarınızda şal ve battaniyelere yer açabilirsiniz. Sonbahar motiflerinin yer aldığı koltuk şalları ile hem evinizde şıklığı vurgulayabilir hem de konforunuza konfor katabilirsiniz.

MUMLARIN ZARİF DOKUNUŞUNA YER AÇIN!

Ev dekorasyonunda her mevsim apayrı bir estetik görünüm şekillendiren mumlar, özellikle sonbahar aylarında harika bir ortam oluşturmaktadır. Eylül ayını vurgulayan tarçın, elma ve çiçek kokularının hakim olduğu mumlarla her alanda hoş bir bakış açısı yakalayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERMumlarla ev nasıl dekore edilir? Mum dekorasyon fikirleri

ZEMİNLERDE EYLÜL IŞILTISI!

Yaz mevsiminde özellikle çiçek motiflerinin yer aldığı rengarenk halı ve kilimlerle evimizi dekore ederken; Eylül ayında biraz daha sadeliğe kucak açabiliriz. Turuncu ve toprak tonlarının baskın olduğu kilimler ya da halılar ile evlerimizde sonbaharın gelişini vurgulayabiliriz.

BİR YORUM YAPIN 0