Sonbaharın en güzel ayının ilk günlerinde evlerimizin dekorasyonunda farklı ve iç ısıtan fikirlerine yer vermeye başladık. Peki, kasım ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Kasım ayı ev dekorasyonunda nasıl değişiklikler yapılabilir? Sonbahar ev dekorasyonu nasıl yapılır? Sonbahar renkleri nelerdir? Kasım ayı bitkileri nelerdir? Kasım ayında dekorasyon nasıl yapılır? İşte merak ettiğiniz her şeyin yanıtı...

Kasım ayına "merhaba" dediğimiz şu günlerde sonbaharın serin ve soğuk esintileri daha net bir şekilde hissedilir oldu. Bu dönemde bir yandan kış aylarına göz kırparken bir yandan da sonbaharın iç ısıtan dokusuna karşı koyamıyoruz. Havaların soğumasıyla kıyafetlerimizde ve evlerimizde kullandığımız eşyalarda da değişiklikler yapıyoruz. Özellikle sonbaharın son ayında bu değişiklikler ev dekorasyonunda da kendini göstermeye başladı. Bu noktada daha iç ısıtan ve konforlu alanlar oluşturmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Renk seçiminden, tekstil ürünlerinin dokusuna kadar pek çok şeyde kişisel zevklerinizi sergileyebilirsiniz. Gelin, Kasım ayı ev dekorasyonunda muhteşem dokunuşlar yapmanın yollarını birlikte keşfedelim.

İLİŞKİLİ HABERSonbahar salon dekorasyonu nasıl yapılır?

SONBAHAR RENKLERİ NELERDİR?

Yaz aylarında ev dekorasyonunda cıvıl cıvıl ve göz alıcı renkler kullanırken sonbaharın gelişiyle daha sakin ve nötr renklere yönelmekteyiz. Özellikle koyu turuncunun tonları Kasım ayında sıklıkla kullanılmaktadır. Kiremit rengi, tarçın rengi, bordo, toprak tonları ve hardal sarısı evinizde ışıltılı bir bakış açısı yakalamanızı sağlayacaktır.

KASIM AYI BİTKİLERİ NELERDİR?

Sonbaharın sonuna doğru gelirken mutfak, salon, balkon ve bahçelerinizde Kasım ayına özel bitkilere ve çiçeklere yer verebilirsiniz. Eşsiz kokuları ve renk cümbüşü oluşturan seçenekleriyle pek çok bitki sonbaharın esintilerini evlere taşımaktadır. 

İLİŞKİLİ HABERSonbaharda bahçe ve balkonlarınızda kullanabileceğiniz çiçekler!

Bahçelerde ise sonbaharın renklerini çağrıştıran saksı çiçekleriyle zengin ve hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kasımın romantikliğini ve dinginliğini vurgulayan bu çiçekler evinizin havasını bir anda değiştirecek.

SONBAHARDA TEKSTİL ÜRÜNLERİ NASIL SEÇİLMELİ?

Kasım ayının gelişiyle kış mevsimi de yaklaşmaya başladı. Özellikle akşam saatlerinde havaların serinlemesiyle koltuklarınızda şal ve battaniyelere yer açabilirsiniz. Sonbahar motiflerinin yer aldığı koltuk şalları ile hem evinizde şıklığı vurgulayabilir hem de konforunuza konfor katabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERSonbahar ev dekorasyonunda aksesuar kullanımı nasıl olmalı?

SONBAHARDA MUM DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Ev dekorasyonunda her mevsim apayrı bir estetik görünüm şekillendiren mumlar, özellikle sonbahar aylarında harika bir ortam oluşturmaktadır. Kasım ayını vurgulayan tarçın, elma, kahve ve çiçek kokularının hakim olduğu mumlarla her alanda hoş bir bakış açısı yakalayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERMumlarla ev nasıl dekore edilir? Mum dekorasyon fikirleri

SONBAHARDA HALI VE KİLİM SEÇİMİ

Yaz mevsiminde özellikle çiçek motiflerinin yer aldığı rengarenk halı ve kilimlerle evimizi dekore ederken; Kasım ayında biraz daha sadeliğe kucak açabiliriz. Turuncu ve toprak tonlarının baskın olduğu kilimler ya da halılar ile evlerimizde sonbaharın eşsiz ışıltısını vurgulayabiliriz.

ŞÖMİNELERE YER AÇIN!

Havaların soğumasıyla beraber ev dekorasyonunda hem şık hem de kullanışlı seçimler yapıyoruz. Özellikle salon ve yatak odalarında muhteşem bir atmosfer oluşturan şömineler, dekorasyonunuzda hoş bir bakış açısı oluşturmanızı sağlayabilir. Isınma ihtiyacınızı karşılayacak olan şömineleri evinizin tarzına uygun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABERSalon dekorasyonunda şömine nasıl kullanılır?

İLİŞKİLİ HABER

Kazdağları nerede? Kazdağlarında ne yapılır? Kazdağlarına nasıl gidilir?

İLİŞKİLİ HABER

Amerikan mutfak avantajları ve dezavantajları nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 0