Günde 1 kilo verdiren ceviz suyu diyeti nedir? Ceviz diyeti nasıl yapılır? Ceviz ile zayıflama

Tam da mevsimi olan ve Omega 3 bakımından zengin olan ceviz ile bütün fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de hızlıca kilo vermek için ceviz suyunu tüketmeniz gerekiyor. Günde 1 kilo verdiren ceviz suyu diyeti nasıl yapılır? Son zamanlarda trend haline gelen ceviz suyuyla zayıflamanın püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

İnsan sağlığına binlerce faydası olan ceviz aynı zamanda tam bir antioksidan kaynağıdır. Yapılan araştırmalara göre doymamış yağ bakımından zengin yiyeceklerle beslenmenin kilo vermede düşük yağlı, yüksek karbonhidratlı diyetler kadar etkili olduğunu ortaya koydu. Cevizde bulunan doymamış yağ sayesinde suyuyla yapılan kür ile kolayca kilo verebilirsiniz. Hem kolestrolü düşüren hem de kilo verdiren ceviz ile tok kalarak hızlıca zayıflayabilirsiniz. Uygulayanların yağ yakımını hızlandırdığını belirtiyor. İşte ceviz diyeti yapımı ile ilgili tüm detaylar...

Yaş ceviz nasıl kurutulur, nasıl saklanır? Ceviz ne zaman toplanır? İLİŞKİLİ HABERYaş ceviz nasıl kurutulur, nasıl saklanır? Ceviz ne zaman toplanır?

CEVİZ DİYETİ NASIL YAPILIR?

 •  Ceviz suyu kürü için hazırlamak için tam da mevsimi olan ceviz marketten veya pazardan satın alırken taze olmasına dikkat edin.
   
 •  Daha sonra her gün düzenli olarak bir gün önceden ceviz suyunu hazırlamanız gerekiyor. Bu yüzden ilk olarak kırdığınız zaman bütün olmasına dikkat edin. 
   
 • 1 su bardağının içine 2 bütün olarak kırdığınız cevizi bir gece önceden suda bekletmeniz gerekiyor.  Böylelikle akşamdan beklettiğiniz cevizlerin içindeki vitamin ve minerallerin suya geçişi olmaktadır.
   
 • Daha sonra sabah hazırladığınız ceviz suyunu akşamları içip ardından cevizleri de yiyebilirsiniz.
   
 • Bu ceviz kürünü her gün sabah günde 1 kere olacak şekilde uygulayabilirsiniz. 
   
 • Cevize karşı alerjisi olanların ceviz diyetini uygulaması tavsiye edilmez. 
   
 • Ceviz suyu diyetinin sürekli uygulanması tavsiye edilmez. Aralarda metabolizmayı şaşırtmak için uygulayabileceğiniz bir diyettir.

ceviz suyu diyeti nasıl yapılır

ceviz suyu diyeti nasıl yapılır

CEVİZ KAÇ KALORİ?

Bir ceviz ortalama olarak 45 kaloridir. Cevizi günde sadece 2 tane tüketmeniz gerekiyor. Özellikle zayıflamak isteyenlerin günde 2 cevizden fazla tüketmesi tavsiye edilmez. 

ceviz kaç kalori

ceviz kaç kalori

CEVİZ SUYU DİYET YAPANLAR İÇİN FAYDALARI NELER?

⇒ Ceviz kabuğundaki antibakteriyel maddeler enfeksiyonlarla savaşır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu nedenle öksürük ve solunum yolları enfeksiyonunda iyileşmeye fayda sağlayabilir.

⇒ Ceviz suyu diyeti yaparken bağışıklık sistemini destekleyerek oluşabilecek güçsüzlük ve hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar.

⇒ Ceviz lif bakımından zengin bir besin olduğu için kabızlığın oluşmasını engelleyerek kilo vermenizi hızlandırır.

ceviz kürü kaç gün yapılmalı

ceviz kürü kaç gün yapılmalı

⇒ Ayrıca ceviz suyu bağırsakları çalıştırdığı için gaz birikmesini de engeller.

⇒ Özellikle bölgesel yağlardan şikayetçi olanların çok seveceği ceviz diyeti inatçı olan bölgesel yağlarını yakımını kolaylaştırmaktadır. 

Sahurda börek pişirilir mi? Sahurda pişirmelik en kolay börek tarifleri

İLİŞKİLİ HABER

Sahurda börek pişirilir mi? Sahurda pişirmelik en kolay börek tarifleri

BİR YORUM YAPIN 12

doktor 2 ay önce

günde 1 kilomu? bu kadar abartı olamaz. ben sağlıkçıyım. tıbben imkansız . biraz mümkün olabilen rakamlar verin ki inandırıcı olsun. mesela haftada 1 kilo gibi

Toplam 3 beğeni

Ankaralı 9 ay önce

"Ülkemizde ceviz toplaması genel olarak sonbahar mevsiminde, Eylül ayında yapılır" Haberiniz bayat olunca, Haziran için tam da ceviz mevsimi diye başlamış. Eskiden 15 günlük çorba yapılır her seferde ısıtılıp konuldu sofraya. Bari sizde haber tekrarında kontrol edin (ısıtıp) içeriği de sonra servis edin.

Toplam 10 beğeni

Konyalı 9 ay önce

Bir yorum yapalım can boğazda gelir boğazdan çıkar nedense hiç az yeyin diyen yok.?

Toplam 8 beğeni

Palavra 11 ay önce

Tam da zamanı derken, ne kastedildi ki, cevizler dağa sülük bile salmadı. Malum ceviz çiçeği düşüktür, tam zamanına 5 ay var. Hal böyle olunca bu haberin doğruluğuna nasıl inanılır.

Toplam 10 beğeni

Isim 11 ay önce

Illa market ya da pazardan mi almak lazım?

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun