Günde 1 kilo verdiren ceviz suyu diyeti nedir? Ceviz diyeti nasıl yapılır? Ceviz ile zayıflama

Tam da mevsimi olan ve Omega 3 bakımından zengin olan ceviz ile bütün fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de hızlıca kilo vermek için ceviz suyunu tüketmeniz gerekiyor. Günde 1 kilo verdiren ceviz suyu diyeti nasıl yapılır? Son zamanlarda trend haline gelen ceviz suyuyla zayıflamanın püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

İnsan sağlığına binlerce faydası olan ceviz aynı zamanda tam bir antioksidan kaynağıdır. Yapılan araştırmalara göre doymamış yağ bakımından zengin yiyeceklerle beslenmenin kilo vermede düşük yağlı, yüksek karbonhidratlı diyetler kadar etkili olduğunu ortaya koydu. Cevizde bulunan doymamış yağ sayesinde suyuyla yapılan kür ile kolayca kilo verebilirsiniz. Hem kolestrolü düşüren hem de kilo verdiren ceviz ile tok kalarak hızlıca zayıflayabilirsiniz. Uygulayanların yağ yakımını hızlandırdığını belirtiyor. İşte ceviz diyeti yapımı ile ilgili tüm detaylar...

Yaş ceviz nasıl kurutulur, nasıl saklanır? Ceviz ne zaman toplanır? İLİŞKİLİ HABERYaş ceviz nasıl kurutulur, nasıl saklanır? Ceviz ne zaman toplanır?

CEVİZ DİYETİ NASIL YAPILIR?

 •  Ceviz suyu kürü için hazırlamak için tam da mevsimi olan ceviz marketten veya pazardan satın alırken taze olmasına dikkat edin.
   
 •  Daha sonra her gün düzenli olarak bir gün önceden ceviz suyunu hazırlamanız gerekiyor. Bu yüzden ilk olarak kırdığınız zaman bütün olmasına dikkat edin. 
   
 • 1 su bardağının içine 2 bütün olarak kırdığınız cevizi bir gece önceden suda bekletmeniz gerekiyor.  Böylelikle akşamdan beklettiğiniz cevizlerin içindeki vitamin ve minerallerin suya geçişi olmaktadır.
   
 • Daha sonra sabah hazırladığınız ceviz suyunu akşamları içip ardından cevizleri de yiyebilirsiniz.
   
 • Bu ceviz kürünü her gün sabah günde 1 kere olacak şekilde uygulayabilirsiniz. 
   
 • Cevize karşı alerjisi olanların ceviz diyetini uygulaması tavsiye edilmez. 
   
 • Ceviz suyu diyetinin sürekli uygulanması tavsiye edilmez. Aralarda metabolizmayı şaşırtmak için uygulayabileceğiniz bir diyettir.

ceviz suyu diyeti nasıl yapılır

ceviz suyu diyeti nasıl yapılır

CEVİZ KAÇ KALORİ?

Bir ceviz ortalama olarak 45 kaloridir. Cevizi günde sadece 2 tane tüketmeniz gerekiyor. Özellikle zayıflamak isteyenlerin günde 2 cevizden fazla tüketmesi tavsiye edilmez. 

ceviz kaç kalori

ceviz kaç kalori

CEVİZ SUYU DİYET YAPANLAR İÇİN FAYDALARI NELER?

⇒ Ceviz kabuğundaki antibakteriyel maddeler enfeksiyonlarla savaşır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu nedenle öksürük ve solunum yolları enfeksiyonunda iyileşmeye fayda sağlayabilir.

⇒ Ceviz suyu diyeti yaparken bağışıklık sistemini destekleyerek oluşabilecek güçsüzlük ve hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar.

⇒ Ceviz lif bakımından zengin bir besin olduğu için kabızlığın oluşmasını engelleyerek kilo vermenizi hızlandırır.

ceviz kürü kaç gün yapılmalı

ceviz kürü kaç gün yapılmalı

⇒ Ayrıca ceviz suyu bağırsakları çalıştırdığı için gaz birikmesini de engeller.

⇒ Özellikle bölgesel yağlardan şikayetçi olanların çok seveceği ceviz diyeti inatçı olan bölgesel yağlarını yakımını kolaylaştırmaktadır. 

Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 13

Zonguldaklı 1 yıl önce

Pazarda markette dalından toplanmış cevizleri taze taze tam da şimdi satıyorlar! Koşun dostlar!

doktor 1 yıl önce

günde 1 kilomu? bu kadar abartı olamaz. ben sağlıkçıyım. tıbben imkansız . biraz mümkün olabilen rakamlar verin ki inandırıcı olsun. mesela haftada 1 kilo gibi

Toplam 5 beğeni

Ankaralı 1 yıl önce

"Ülkemizde ceviz toplaması genel olarak sonbahar mevsiminde, Eylül ayında yapılır" Haberiniz bayat olunca, Haziran için tam da ceviz mevsimi diye başlamış. Eskiden 15 günlük çorba yapılır her seferde ısıtılıp konuldu sofraya. Bari sizde haber tekrarında kontrol edin (ısıtıp) içeriği de sonra servis edin.

Toplam 13 beğeni

Konyalı 1 yıl önce

Bir yorum yapalım can boğazda gelir boğazdan çıkar nedense hiç az yeyin diyen yok.?

Toplam 10 beğeni

Palavra 1 yıl önce

Tam da zamanı derken, ne kastedildi ki, cevizler dağa sülük bile salmadı. Malum ceviz çiçeği düşüktür, tam zamanına 5 ay var. Hal böyle olunca bu haberin doğruluğuna nasıl inanılır.

Toplam 11 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun