Geçmeyen diş ağrısı için okunacak şifa duaları! Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı tedavi

05 Temmuz 2020, 09:09
Geçmeyen diş ağrısı için okunacak şifa duaları! Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı tedavi

İnanılmaz şiddetli diş ağrılarına karşı ilaç kullanmanıza gerek kalmadan iyileştirmesi mümkün olan bazı manevi reçeteler vardır. Peygamber Efendimiz (SAV)'in ağrılar için okunmasını önerdiği duaları sizler için derlemeye çalıştık. Dinmek bitmeyen diş ağrılarına karşı okunacak duaları haberin detayında bulabilirsiniz! Diş ağrısı için en etkili ve şifa duaları...

Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen en sıkıntılı durumlardan biri olan diş ağrısı, tüm günü tek başına kabusa çevirmeye yetebilir. Diş hassasiyeti olan kimselerde bu ağrılar iki kat daha sancılı görülür iken bu durumdan en kolay ve çabuk sürede kurtulmanın çareleri aranabilir. Bu gibi durumlarda diş ağrısını tetikleyecek faktörleri ortadan kaldırmak gerekir.  Diş ağrılarının görülmesinin en sık rastlanan sebeplerinden olan diş çürükleri, kişide dayanılmaz ağrılara yol açabilir. Tedavisi geciktirilen çürükler, apse yaparak ağrıdaki şiddeti arttırabilir. Ayrıca diş minesinin aşınmasından dolayı oluşan sıcak-soğuk hassasiyeti de diş ağrısını beraberinde getirebilir. Doktor kontrolü sonrasında ilaç kullanmadan uygulanabilecek bazı doğal reçetelerle bu ağrıların üstesinden gelebilmek mümkün! Evde ansızın bastıran sızıntılı diş ağrılarına karşı okunması tavsiye edilen dua önerilerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

TIKLA OKU: HASTALIK ANINDA OKUNACAK EN ETKİLİ DUALAR

DİŞ AĞRISINDAN MUZDARİP HZ. EBUBEKİR'İN OLAYI...

Diş ağrısı tedavisi nedir? Diş ağrısı nasıl geçer?

Rivayetlere göre; Dört halifenin ilki ve Sevgili Peygamberimiz (SAV)'in sahabesi Hz. Ebubekir, 7 sene kadar diş ağrısına müptela olmuştur.Durum böyle olunca Peygamberimiz Hz. Ebubekir’e sordu:

“Ya Ebubekir, bu hali niçin bildirmiyorsun.” buyurdu. Hz. Ebubekir: “Sevgili’den gelen şeyden nasıl şikayetçi olabilirim.” dedi. 

TIKLA OKU: ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI İÇİN EN ETKİLİ MANEVİ REÇETELER

DİŞ AĞRISI İÇİN DUALAR! AĞRILARDAN KURTULMAK İÇİN OKUNAN ŞİFA DUASI

Diş ağrısı için dualar

Peygamberimizin şifa duaları

DUANIN TÜRKÇESİ: Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

DUANIN ANLAMI: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.»” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

Diş ağrısı için dualar

DUANIN ANLAMI: Ağrıyan dişinin üzerine şehâdet parmağını koyup Yâsin-i şerîfin son tarafını nihayete kadar oku, biiznillah teâlâ şifâ bulur.” (Suyûtî, el-Câmi’us-Sağîr, no: 5218)

Diş ağrısının geçiren dua

DUANIN TÜRKÇESİ: Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

DUANIN ANLAMI: Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte: «Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım!» de. Biiznillahi Teâlâ şifâ bulursun.” (İbn Hanbel, IV, 217)

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar