Hastalıkların şifası için okunabilecek en etkili Esmaül hüsna zikri olan Ya Şafi, maddi-manevi sıkıntı gidermede ve hastalıkları iyileştimek için okunması tavsiye edilen tesbihatlardandır. Hastalıkların şifa bulması için okunabilecek Ya Şafi tesbihi duaları ve fazileti...

Esmaül Hüsna'da geçen Ya Şafi ismi, Allah (c.c)'un kullarına bahşetmiş olduğu maddi ve manevi şifalar için hastalarına deva lütfettiğini bildiren en önemli isimlerden biridir. Ferahlık veren, gerek maddi gerek manevi sıkıntıları gideren, hastalıkları iyileştiren Şafi esması gündelik yaşantımız içerisinde hem Allah'ı zikretmek hem de şifa bulmak için sıklıkla tekrarlamamız gereken Esmaül Hüsna'dandır. Ölümden başka her şeyin bir çaresinin olduğunu buyuran dinimizde bazı Esma zikirlerinin bazı rahatsızlıklara, hastalıklara ya da dertlere karşılık mucizevi etkiler gösterdiği bilinmektedir. Allah (c.c)'un kuluna takdir ettiği imtihanlar karşısında isyan etmemeli ve yardımı yalnızca O'ndan beklemeliyiz.

Şafi ismini tesbihte çekmenin yanı sıra Kuran-ı Kerim'i okumanın da bizler için çok büyük bir şifa kaynağı olduğunu zikreden Allah, ayeti kerimede şöyle buyurur: “Kur’ân îman edenler için hidâyet rehberi ve şifâdır.” /Fussilet Sûresi, 41/44. Ayrıca Allah yolunda olan Mümin kimselerin şifasının en büyük müjdeleyicisi şu ayette apaçık gösterilmektedir: “Allah mü’minlerin gönüllerine şifâ verir (ferahlandırır).” /Tevbe Sûresi, 9/14. Hastalara şifa veren Allah'ın en güzel isimlerinden YA ŞAFİİ...

İLİŞKİLİ HABERHastalık için en etkili mucize dualar! Hastanın şifa bulması için hangi dua okunur?

YA ŞAFİ NE DEMEK? ESMAÜL HÜSNA YA ŞAFİ İSMİ ZİKRİ NE İÇİN OKUNUR?

Hastalıklara şifa için Ya ŞAfi zikri kaç kere çekilmeli? Şifa için Ya Şafi duası

Her türlü hastalığın şifasını verenin sadece Allah (c.c) olduğu Şafi ismi celili, verdiği hastalığı ortadan kaldırması için okunan en etkili esmalardandır. İnsan, elinin ayağının durulduğu en çaresiz anlarında yani hastalandıklarında tam olarak acizliğini kavramaya başlar. Her hastalığın kişi üzerinde bıraktığı tesir farklıdır. Kimisi bu hastalıktan bedensel ve ruhsal olarak çok derinden etkilenebiliyor iken kimi daha hafif düzeyde atlatabiliyor.

Sadece ama sadece Allah isterse uygulanan tedavi iyileştirir. O der ve olur. Böyle durumlarda kişinin kendi acizliğini fark ederek sadece O'ndan beklemesi ve ümit etmesi lazımdır. Allah'ın rızasını kazanmak için samimi ve içten şekilde yapacağınız dualara en güzel isimleri olan esma-i şerif zikirlerini de ekleyebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERŞifa için ne okunur? Hastalıkların şifa bulması için okunan Kaside-i Bürde...

İLİŞKİLİ HABEREsmaül Hüsna nedir? Allah'ın en güzel 99 ismi sıralaması! (Allah'ın 99 ismi) anlamı ve fazileti

HASTALIKLARIN ŞİFASI İÇİN YA ŞAFİ İSMİ ŞERİFİ

Ya ŞAfi zikri nedir? Ya Şafi esması anlamı

İsmailağa cemaatinin tanınmış hocalarından Ahmet Mahmut Ünlü'nün sohbetinde geçen bilgiye göre, hastalıkların şifası için şu dua tavsiyesi geçmektedir:

İhlas ile güzel bir Euzü besmele çekilinir. Daha sonra büyük günahlar işlenmişse bile Allahın izniyle mağfiret edici dua olan şu sözler 3 kez okunur. (Estağfirullah el azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etûbu ileyh) Ardından 7 defa her birinin başında Euzü besmele çekilerek Fatiha okunabilir. (Şifa niyetine) 422 kere gözler kapalı huşulu bir şekilde YA ŞAFİİ tesbihi çekilinir.

Hastalığın şifası için: "Allâhümmeşfi enteşşâfî lâ şifâe illâ şifâük. Allâhümme şifâen lâ yuğâdiru seqamen ve lâ elemân'' okunur. (Dua ve salavat ile)

Hastalıkların şifası için Ya Şafi duası zikri

İLİŞKİLİ HABER

Geçmeyen diş ağrısı için okunacak şifa duaları! Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı tedavi

BİR YORUM YAPIN 5

Filiz 6 ay önce

Sadece ya şafimi deniyor

Toplam 3 beğeni

Hakan 5 ay önce

Evet şifa için niyet edip sadece Ya Şafi deniyor

Toplam 1 beğeni

Cuneyt 10 ay önce

Şafi isminin ebced değeri : 391 neden 422 okunuyor merak ettim.

Toplam 9 beğeni

Büşra 10 ay önce

Kalp hastası adama kaç kere okunur ya şafi

Toplam 5 beğeni

Murat 10 ay önce

422 kere

Toplam 2 beğeni