Perşembe günü ev temizliğinin sırları nelerdir? Kandillerde ev temizliği

27 Şubat 2020, 07:00
Perşembe günü ev temizliğinin sırları nelerdir? Kandillerde ev temizliği

Evinizi temizlemek için kendinize özel ayırdığınız zaman dilimleri olabilir. Ancak bazı zamanlarda yorgunluktan veya ertelemekten dolayı temizliğe ara verebilirsiniz ancak temizlik için belli günleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kandillerde yapılan temizlik sizi ve evinizi mutlu etmeye yetecektir. Recep ayının ilk cuması kutlanan Regaib kandilinde evinizi nasıl temizlemelisiniz? İşte önerilerimiz...

Ev temizliği denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın temizlik gelmektedir. cuma günü genellikle yoğun geçen bir gün olması nedeniyle temizliğin perşembeden yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle perşembe temizliğini oldukça dikkate alarak perşembeleri belli başlı yapılan bir temizlik ile cuma gününe temiz bir ev ortamı sağlamış olabilirsiniz. 27 Şubat Perşembe gününün Regaip kandili; mübarek bir gece olması nedeniyle bu güne özel yapılan işlerin sünnet olarak hayra geçtiğini unutmayalım. Peki, temizlik yaparken nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak hangi odadan başlanmalıdır? Haberimizle alakalı yanıtları sayfa içeriğinde bulabilirsiniz...

Ev temizliği nereden başlanmalı

KANDİLDE EV TEMİZLİĞİ NEREDEN BAŞLANMALI?

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz temizliğe misafir odası veya salondan başlayabilirsiniz. Öncelikle parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile hoş kokulu deterjanı ile silme işlemine geçiniz.

Perşembe günü ev temizliği

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış yerleri siliniz. Islak yer kalamayacak şekilde kurulayınız. 

Ev nasıl temizlenir?

- Yatak odasını temizlik boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete veya duşakabinin içine çırpınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Temizlik işlemini bitirdikten sonra hoş kalıcı bir koku sıkınız ve bir süre odanın kapısını kapalı tutunuz.

Ev nasıl temizlenir?

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 veya 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak yer kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.

Ev nasıl temizlenir?

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • Oehh 7 ay önce Şikayet Et
  Perşembe günü kandil gibi ibadetle geçirilmesi gereken bir günü temizlikle geçirmek ve buna sevab demek.
  Cevapla
 • Ayse 7 ay önce Şikayet Et
  Bence çok haklısınız kendimizi yormayip ibadete yoğunluk vermek en guzeli
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  bursa es temizlik
  Cevapla